Radotín Cup 2014

29.04.2014 09:41

Ve stejný den jako Mistrovství České Republiky kategorie U15, tedy 26. dubna, odstartoval dvoudenní maraton zápasů na Radotín Cup 2014. Jednoho z největších badmintonových turnajů na území naší republiky se v kategoriích U7 až U14 zúčastnilo přes dvě stě mladých hráčů a hráček z celé České Republiky. Z našich hráčů se v sobotu na tomto turnaji představila v kategorii U14 Petra Janošová a Sonja Schořová a v kategorii U12 Radek Janošov. V neděli se pokusili nehynoucí slávu získat v kategorii U13 Vojta Volf a v kategorii U11 Adéla Schořová a Radek Janošov.

Hrací systém si vyslechli pozorně, ale srovnat se s ním moc nedokázali...

Nejvíce se dařilo Petře, která svou kategorii U14 vyhrála a Adéle, která skončila v U11 na třetím místě. Za zmínku stojí ještě výkon Sonji, která sice jako jediná dokázala vzít Petře v semifinále set, ale po další remíze v zápase o 3. místo na ní zbyla jen bramborová medaile. Na tomto místě bych jinak výborným pořadatelům vytkl trochu demotivující systém hry se sčítáním míčků. Na druhou stranu musím trochu pohanit i vlastní svěřence, protože systém hry je pro všechny stejný a je potřeba se na něj dobře psychicky připravit, což se nám bohužel v několika rozhodujících případek nepovedlo. Jediný, kdo se s tím vyrovnal parádně byla Petra. Již dnes je vidět, jak dobře jsme udělali, když jsme toto "kvalitní zboží" koupili....