KAJA CH. A JEJÍ ZLATÝ MOST

18.03.2024 11:15

V sobotu 16/3 se koná další z turnajů kategorie U15 opět v severočeském Mostě a tentokrát naše klubové barvy hájí jediné želízko v ohni, a to Kája Charvátová.Jí dobře známé prostředí a poslední dobou se dá říci i oblíbené místo. Ze severozápadu Čech se daří přivážet medailové pozice, a ne jinak tomu bylo i tentokrát, i když lehce se to nerodilo.V mixu Kája s Filipem Hermannem končí na 5.- 8. místě. Stopku jim vystavila dvojice nedávných spoluhráčů z výběru středočeského kraje Červenka - Audy 2x 21-16.Dvouhru Kája začíná hrát proti své kamarádce z Hořovic Dominikou Novou, kterou poráží 2-0 na sety. Ve druhém kole naráží na Sáru Kupilíkovou z SK Hamr a poměrem 21-15 a 30-29 taktéž končí. Škoda, zejména ve druhém setu byla výhra několikrát velmi blízko a chyběl 1 míček....Čtyřhru Kája zahajuje ve spojení z Dorotkou Kastnerovou z TJ Montas Hradec Králové proti domácím děvčatům, která měla před utkáním značnou výškovou převahu :).Té se Kája s Dorkou nezalekly a postupují po výhře 2-0 na sety. V dalším kole nastupují na sehraný pár z SK Hamr.1. set jde ještě na stranu soupeřek z hlavního města, ale další dva již děvčata nepouští a vítězí i v semifinále. Finále s 1.nasazenými Audy – Mrázková (úřadující 1.pár kategorie U13) jde v podobném duchu. První nasazený pár vyhrává první set, nicméně u toho zůstává. Další dva sety jdou na stranu Káji s Dorkou a zejména ve třetím setu čiší z nově sestaveného páru jistota a právem vítězí!

Za výkon na turnaji je třeba Káju pochválit, a to zejména ve "zlatém deblu"! Pochvala musí směřovat i k manažerskému týmu, který děvčata dal dohromady :).